Çocuk odası fikirleri! Burcuna göre düzenleyin

Çocuk odası fikirlerini bu kez çocuğunuzun burcuna göre paylaşıyoruz. 

Çocuğunuzun karakterinde biraz da olsa burcunun özelliklerini görüyorsanız hemen işe koyulun. Sonuçta onun zevkini ve ihtiyaçlarını yansıtacak harika bir oda ortaya çıkacak. İşte size çocuk odasını burcuna göre dekora etmeniz için bazı ipuçları… Bakın çocuğunuzun burcu nasıl bir zevke sahip..

Spider Man duvar kağıtlı çocuk odası…

Çocuk odası fikirleri şöyle 

KOÇ: Koç çocuğunun kahramanı Spider Man. Dekorasyonda kahramanı dışında bir objeye yer olmayabilir. Koç bebeğinizin savaşçı ruhuna iyi gelecek yegane şey kalabalık eşyalardan kaçınılmış, kolay temizlenen bir odadır. Koç bebeği istediğinin hemen olmasını arzular. Bu nedenle bebeğiniz için isteklerine hemen ulaşmayı kolaylaştıran bir sistem kurmalı, ihtiyaçlarını hep elinizin altında bulundurmalısınız.

Spider Man nevresim takımlarını Taç’tan bulubilirsiniz

YENGEÇ: Bakımını üstleneceği bir evcil hayvan, bakımı kolay bir saksı bitkisi ya da bir akvaryum odasının bi parçası olmalıdır. Beslemeyi, büyütmeyi, yardım etmeyi, bir canlının bakımını üstlenmeyi seven yengeç çocuğunun bir evcil hayvanla birlikte büyümesi gerekir. Bunun yanı sıra odasında canlı görünümlü bebekler, evcilik oyunları, küçük mutfaklar, tencereler, ev içinde evi çağrıştıran, saklanmasını kolaylaştıran çadır gibi alanlar bulunmalı.

BOĞA: Onun odasında yeterince sessiz bir ortam sağlayabilirseniz boğa burcu bebeği asla huysuzluk yapmaz. Doğa temalı bir odada huzurlu uyur. Ormanların, yeşil renginin bulunduğu doğa temalı duvar kağıtlarının kullanıldığı bir çocuk odası tam ona göre.. Pelüş hayvanlar, yumuşak dokulu battaniye ve kırlent gibi ev tekstillerini odasının dekorasyonuna dahil edebileceğiniz detaylar arasında yer alıyor.

Boğa çocuğu yeşili ve doğayı sever.

ASLAN: Gösterişli bir oda, göz alıcı renklerin  ağırlıklı olduğu mobilyalar, parlak kumaşlar aslan çocuğu için iyi bir seçim olacaktır. Raflara yerleştirilen oyuncakların renkleri de yeterince canlı olmalı. Prenses-kral temalı odalar aslan çocuğuna uygun olur. Odasına vahşi doğayı anlatan oyuncaklar da ekleyebilirsiniz.

Prenses odası Aslan burcu kızlarına göre…
Prens odası Aslan erkeğine göre…

İKİZLER: Okumayı, öğrenmeyi, araştırmayı, konuşmayı seven ikizler burcu için bebeklikten itibaren eğitici oyuncaklar yararlı olacaktır. Odasının olmazsa olmazları arasında kitaplar ve eğitici oyuncaklar olmalıdır. Eşyalarını değişmesi ya da yer değiştirmesi hoşuna gider. Bu nedenle odasında fonksiyonel, kolayca takılıp başka şeylere dönüştürülebilen mobilyalar kullanabilirsiniz.

İkizler çocuğu odasında kitap görmek ister. Raflar İkea’dan…

BAŞAK: Sade ve düzenli bir oda her şeyin yerli yerinde konulacağı organizerler, raflar başak çocuğunun mutlu hissetmesi için gerekli. Araştırma yapacağı kitaplar, testler, el becerilerini geliştireceği boyama kitapları, öğrenmesini kolaylaştıracak her şey odasında bulunmalı.. Uçsuz bucaksız yeşil kırlar, çiçek bahçeleri başak bebeğinin odasının teması olabilir.

Başak burcu çocuğu için sade, düzenli ve pastel tonlarla dekore edilmiş bir oda…

 

TERAZİ: Kaliteli ve trend mobilyalar, hafif bir müzik için iyi seçilmiş bir müzik sistemi, yağlıboya tablolar, kabartmalı kitaplar, tüylü halılar terazi çocuğunuzun odasını daha çok sevmesini sağlar. Olmazsa olmazlar tamamlandıktan sonra, duvarların, tavanın ve tekstillerin olabildiğince pastel tonlardan seçilmesiyle mutluluğu zirve yapabilir.

OĞLAK: Sorumluluk duygusu yüksek oğlak çocuğunuza mutlaka bir evcil hayvan almalısınız. Sade ve gereksinim dışı eşya olmayan bir oda tercih edilmeli… Sessiz bir oda, dingin bir renkler, karmaşadan uzak minimalist bir oda, düzenli dolap ve çekmeceler ruhunu dinlendirecek, odasından çıkmak istemeyecektir. Eski zaman oyuncaklarını, kadife perdeleri sever.

AKREP: Akrep bebeğiniz aydınlık ortam ve gizemi olmayan mekan sevmez. Loş ışıklar, dolapların içine yerleştirilen gizli çekmeceler keşfetme dürtüsünü tatmin edebilir. Siyah ve grinin kullanıldığı bir oda ve çadır gibi özel alanlarla kendisini rahat hissedecektir.

KOVA: Gezegen efektinin sıklıkla tercih edildiği bir oda uzay aracını andıran bir yatak ve dolap, birbirine aykırı renklerin kombine edildiği bir yaşam alanı Kova çocuğunuzu coşturacaktır. Odasında mutlaka bir teleskop, güneş sisteminin maketleri bulunmalı. En azından dünyanın uzaydan görünüşünün fotoğrafını, sabit yıldızları gösteren bir haritayı ayın fazları tablo olarak kullanılmalı. Koyu mavi, gece mavisi gibi renkler tercih edilebilir, tavana gökyüzü deseni yapabilirsiniz.

Çocuk odası dekorasyon fikirleri
Çocuk odası dekorasyonunu burcuna göre yapın
Çocuk odası fikirleri

YAY: Doğanın renklerinde kocaman bir oda, kitaplar, hoplayıp zıplayabileceği trambolin ve yastıklar, dünya haritası ve sırt çantası yay çocuğunuzun odasını yani ruhunu tanımlar. Hem öğrenmeli, hem spor yapmalı, hem dünyayı tanımalıdır. Yeterince büyüdüğünde kendi odasını dekore etmesine için verilmeli. Hobilerine de yer ayırmak için evin en geniş odasını isteyebilir.

BALIK: Odasında akvaryum havası yaratılırsa çocuğunuz odasından keyif alabilir. Duvarda deniz görüntüsü, ışıklarda dans eden yunuslar, deniz altı fotoğrafları ve su dünyasına ait oyuncaklar yaratıcılığını yükseltebilir. Dokunarak hissedeceği duyusal kitaplar öğrenmesini kolaylaştırır.

KAYNAK: EVİM DERGİSİ
Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir